X C o n t e s t   2 0 2 0

Zapomenuté heslo?

Cross Country LAA SR 2020

2019

Vitaj v novom ročníku Cross Country LAA SR 2019. V tejto sekcii nájdeš novinky alebo upozornenia na zmeny pravidiel. Ak ťa dianie okolo našej súťaže zaujíma, môžeš sa páčikom prihlásiť na odber noviniek na Facebooku.

Published by Cross Country LAA SR

Športová komisia na zasadnutí dňa 9.2.2020 schválila zmenu kategorizácie pilotov v Cross Country. Kategorizácia bola zmenená tak, že let prihlásený na vyššej kategórii padáku nevyradí pilota z nižšej kategórie. Pilot súťaží s každým letom vo výkonnostnej kategórii podľa kategórie PK na ktorom daný let odletel, tzn. pilot môže súťažiť vo viacerých výkonnostných kategóriách súčasne. K zmene nás viedla nepriaznivá situácia podľa ktorej už jeden prihlásený let na PK vyššej kategórie zaradil pilota do vyššej kategórie aj keď mal napr. všetky ostatné lety na PK nižšej kategórie. Boli sme posledná krajina zo všetkých využívajúcich server XContest ktorá uplatňovala toto pravidlo.

Published by Cross Country LAA SR

Dnes od 11:00 nášho času do západu slnka sú aktívne priestory Martinky, Beskydy, Liptov a Chopok.

Published by Cross Country LAA SR

Dnes 25.7. budú aktivované priestory Gliding Area Liptov, Martinky, Beskydy a Chopok.

Published by Cross Country LAA SR

Chceme upozorniť pilotov na zmeny pravidiel CC, ktoré vstúpili do platnosti 24-02-2019. 1) Pravidlo 8.2.1. umožňujúce vyklesanie po nechcenom prekročení povolenej výšky bolo zrušené. 2) Bola zrušená vertikálna (70m) a horizontálna (500m) tolerancia nepresnosti GPS. Každé porušenie bude posúdené športovou komisiou. 3) V športovom poriadku bola schválená zmena tvorby rebríka pilotov LAA SR (tzv. reprezentácie). Vzhľadom na to, že po novom už body z CC sa nezapočítavajú do rebríka, nie je potrebné lety v rámci iných závodov pred koncom sezóny odhlasovať.

Published by Cross Country LAA SR

Sections: